Film Pokoj v duši vychádza na DVD

Debutový film režiséra Vlada Balka Pokoj v duši vychádza 1. februára 2010 na DVD. Príbeh priateľstva a zrady (ako znie podtitul filmu), ktorý mal premiéru 29. januára 2009, si v slovenských kinách pozrelo viac ako 115 000 divákov, čím sa zaradil na 4. miesto v historických rebríčkoch najnavštevovanejších domácich filmov od vzniku Slovenskej republiky.

Film Pokoj v duši sa dostal do hlavnej súťaže Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch a objavil sa aj na viacerých svetoznámych filmových festivaloch.

DVD Pokoj v duši obsahuje aj zaujímavé bonusy: audiokomentár režiséra Vlada Balka a predstaviteľa hlavnej mužskej postavy Attilu Mokosa, film o filme, reportáže z nakrúcania i z premiéry, fotogalériu, videoklip Jany Kirschner, slovenské, anglické a francúzske titulky.

Pokoj v duši vychádza na DVD v exkluzívnom digipackovom obale, ktorého súčasťou je aj CD s filmovou hudbou poľského skladateľa Michała Lorenca ako aj titulná pesnička Jany Kirschner vo filmovej verzii verzii – tak ako zaznela pod zaverečnymi titulkami.

Producent: Ján Kováčik / Réžia: Vladimír Balko / Scenár: Jiří Křižan / Kamera: Martin Štrba / Hudba: Michał Lorenc / Titulná pieseň filmu: Jana Kirschner / Strih: Jan Daňhel / Zvuk: Jan Paul / Architekt: Roman Rjachovský / Kostýmy: Alexandra Grusková / Masky: Martin Jankovič / Dramaturgia: Jana Skořepová / Výkonný producent: Veronika Skořepová

Hrajú: Attila Mokos, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Robert Więckiewicz, Jan Vondráček, Jevgenij Libezňuk, Jaromír Hanzlík, Ľubomír Paulovič, Juraj Nvota, Ľubo Roman, Lukáš Hipp, Karol Šimon, František Puška a ďalší.

Copyright © Forza Production House 2009

Film vznikol s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Partneri: AquaCity Poprad, CK Hydrotour, TV JOJ, Rádio Europa 2, týždenník  Markíza, SITA, zoznam.sk