Jana Kirschner naspievala titulnú pieseň k filmu Pokoj v duši

Stálica slovenskej populárnej hudby Jana Kirschner je autorkou titulnej piesne k filmu Pokoj v duši, ktorá mala na tohtoročnom Sláviku premiéru. Posledný novembrový týždeň prebiehalo vo Varšave nahrávanie. Režisér filmu Vlado Balko s kameramanom Petrom Kelíškom nakrúcali zábery do videoklipu ku Kirschnerovej piesni, ku ktorej si sama zložila hudbu a slová. Súčasťou videoklipu sú aj zábery z pripravovaného filmu Pokoj v duši, ktorého distribučnú premiéru ohlásil Produkčný dom FORZA na 29. januára 2009. Pieseň s rovnomenným názvom Pokoj v duši však diváci mohli počuť v podaní Jany Kirschner už počas tohtoročného udeľovania cien Slávik 2008 v priamom prenose na obrazovkách TV Markíza.

Kirschnerovej pieseň aranžuje hudobný producent Rafał Paczkowski, ktorý hudobne spolupracoval na filmových projektoch režisérov Krzysztofa Kieślowskeho (Tri farby: Modrá, Tri farby: Červená), Marca Forstera (Finding Neverland aka Hľadanie krajiny – nekrajiny), Luisa Mandokiho (Keď muž miluje ženu) či Agnieszky Holland (Tajomná záhrada). Najnovšie má za sebou spoluprácu so svetoznámym skladateľom poľského pôvodu Janom Kaczmarekom na filmovom projekte Pinocchio. Paczkowski je takisto dlhoročným spolupracovníkom poľského skladateľa Michała Lorenca, ktorý je autorom hudby k filmu Pokoj v duši.

Lorenc skomponoval hudbu doteraz k približne 150 filmom, televíznym seriálom, dokumentárnym filmom či divadelným predstaveniam a získal mnoho národných i zahraničných cien. V roku 1996 pol roka pracoval v Los Angeles s kultovým režisérom Bobom Rafelsonom. Hudbu, ktorú zložil k jeho filmu Krv a víno bola nominovaná na Oscara.