Na Slávikovi zaznie titulná pieseň k filmu Pokoj v duši

Stálica slovenskej populárnej hudby Jana Kirschner je autorkou titulnej piesne k filmu Pokoj v duši, ktorá bude mať na galaprograme Slávik 2008 premiéru. Práve v týchto dňoch prebieha vo Varšave nahrávanie. Režisér filmu Vlado Balko s kameramanom Petrom Kelíškom nakrúcajú zábery do videoklipu ku Kirschnerovej piesni, ku ktorej si sama zložila hudbu a slová. Súčasťou videoklipu budú aj zábery z pripravovaného filmu Pokoj v duši, ktorého distribučnú premiéru ohlásil Produkčný dom FORZA na 29. januára 2009.  Pieseň s rovnomenným názvom Pokoj v duši však diváci budú môcť počuť v podaní Jany Kirschner už počas tohtoročného udeľovania cien Slávik 2008 v priamom prenose na obrazovkách TV Markíza.

Kirschnerovej pieseň aranžuje hudobný producent Rafał Paczkowski, ktorý hudobne spolupracoval na filmových projektoch režisérov Krzysztofa Kieślowskeho (Tri farby: Modrá, Tri farby: Červená), Marca Forstera (Finding Neverland aka Hľadanie krajiny – nekrajiny), Luisa Mandokiho (Keď muž miluje ženu) či Agnieszky Holland (Tajomná záhrada). Najnovšie má za sebou spoluprácu so svetoznámym skladateľom poľského pôvodu Janom Kaczmarekom na filmovom projekte Pinocchio. Paczkowski je takisto dlhoročným spolupracovníkom poľského skladateľa Michała Lorenca, ktorý je autorom hudby k filmu Pokoj v duši.

Lorenc skomponoval hudbu doteraz k približne 150 filmom, televíznym seriálom, dokumentárnym filmom či divadelným predstaveniam a získal mnoho národných i zahraničných cien. V roku 1996 pol roka pracoval v Los Angeles s kultovým režisérom Bobom Rafelsonom. Hudbu, ktorú zložil k jeho filmu Krv a víno bola nominovaná na Oscara.


Generálni reklamní partneri: SkyEurope Airlines, Fis Group Slovakia – Financie – Investicie – Stavby, Rádio Okey, AquaCity Poprad
Hlavní reklamní partneri: ECO – INVEST, Slovenská pošta, Volkswagen, Dolores, Danicon holding – továreň na stavby, cestovná kancelária Hydrotour, Kontio – zrubové domy
Reklamní partneri: HASS, Mondi SCP, Provimi Pet Food CZ, InetPRO
Mediálni partneri: Nový Čas, Život, Nový Čas Nedeľa, IN, Rebecca, Markíza, Žurnál, azet.sk, Plazmamedia, ISPA, SITA