Pokoj v duši láme rekordy, videlo ho už 42- tisíc divákov!

Nový slovenský film Pokoj v duši režiséra Vlada Balka, ktorý vstúpil do našich kín vo štvrtok 29. januára, láme divácke rekordy.

Za desať dní od premiéry ho už videlo 42 005 divákov, čo je na slovenské pomery obrovský nadpriemer.

„Je vidno, že nielen komercia, ale aj kvalitný a náročný slovenský film má u divákov úspech a ohlasy,“ hovorí režisér Balko.

Je už takmer isté, že Pokoj v duši sa dostane do prvej desiatky v celkovom rebríčku návštevnosti slovenských kín za rok 2009. Za rok 2008 v ňom okrem Bathory nefiguroval žiaden slovenský film.

Dnes už možno s istotou povedať, že Balkova novinka sa dostane medzi desať najvyhľadávanejších slovenských filmov v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Prekonala totiž už návštevnosť 41 552 divákov, ktorú má na konte desiaty najúspešnejší domáci titul Rivers of Babylon z roku 1998.

Výsledky Pokoja v duši v číslach od 29. 1. do 9. 2. 2009

42 005 divákov
355 predstavení


Príbeh Pokoja v duši:

Príbeh filmu Pokoj v duši sa začína Tónovým príchodom z väzenia do rodnej dediny Čierny Hron. Tóno zisťuje, že sa odcudzil s manželkou, päťročného syna vôbec nepozná, a navyše si nemôže nájsť prácu, a už sa nechce živiť ako zlodej.
Marek aj Peter, verní priatelia z detstva, sa snažia Tónovi pri jeho návrate do normálneho života pomôcť, majú však svoje vlastné trápenia a  musia hľadať svoje vlastné cesty, ako sa vysporiadať s tým, že ich predstavy o živote narážajú na tvrdú realitu. Tóno sa cíti sám a zúfalo hľadá východisko.

Dej sa odvíja na pozadí drsnej scenérie hôr so znakmi, ktoré sú pre túto oblasť stredného Slovenska typické – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.


O nakrúcaní:

Prvá klapka filmu Pokoj v duši padla 2. augusta 2007, a posledná na konci septembra 2007. Na nakrúcaní sa podieľalo 65 členov štábu. V príbehu účinkovalo 32 hercov a 650 komparzistov. Nakrútilo sa 35-tisíc metrov materiálu na 35 mm filmový negatív. Väčšina filmu sa realizovala v obci Čierny Balog a jej blízkom okolí. Týždeň sa filmovalo v Bratislave.Koproducent: Slovenská televízia Film je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Medialni partneri: ECO INVEST, MEDIA PARTNER Partneri: Barrandov Studio, Dolby digital, Kodak, UPP, AquaCity Poprad, Bystrouška, Panther Rental Prag, Konken Studios, Cinepost, Apple, Software Partner, Auto-Impex, Maya Mediálni partneri: TV Markíza, TV JOJ, Rádio Expres, denník Pravda, týždenníky Markíza, Žurnál, Život, Eurotelevízia, Kam do mesta, ISPA, Plazmamedia, Palace Cinemas, Cinemax, Zoznam.sk, SITA