Pokoj v duši už videlo takmer 80 tisíc divákov!

Nový slovenský film Pokoj v duši režiséra Vlada Balka, ktorý vstúpil do našich kín koncom januára videlo takmer  80 000 divákov, čo je na slovenské pomery obrovský nadpriemer. Debut Vlada Balka stúpa aj v celkovom rebríčku najúspešnejších domácich filmov od vzniku Slovenskej republika. Film  Pokoj v duši sa dostane do prvej desiatky v celkovom rebríčku návštevnosti slovenských kín za rok 2009. Za rok 2008 v ňom okrem Bathory nefiguroval žiaden slovenský film.

Výsledky Pokoja v duši v číslach od 19. 2. do 25. 2. 2009

79 844 divákov
704 predstavení


Príbeh Pokoja v duši:

Príbeh filmu Pokoj v duši sa začína Tónovým príchodom z väzenia do rodnej dediny Čierny Hron. Tóno zisťuje, že sa odcudzil s manželkou, päťročného syna vôbec nepozná, a navyše si nemôže nájsť prácu, a už sa nechce živiť ako zlodej.

Marek aj Peter, verní priatelia z detstva, sa snažia Tónovi pri jeho návrate do normálneho života pomôcť, majú však svoje vlastné trápenia a musia hľadať svoje vlastné cesty, ako sa vysporiadať s tým, že ich predstavy o živote narážajú na tvrdú realitu. Tóno sa cíti sám a zúfalo hľadá východisko. 

Dej sa odvíja na pozadí drsnej scenérie hôr so znakmi, ktoré sú pre túto oblasť stredného Slovenska typické – patriarchátom, pytliactvom, rasovou neznášanlivosťou, krádežami dreva, ale aj silnou tradíciou súdržnosti rodiny, viery, priateľstva a lásky nesie všetky znaky klasickej drámy.


O nakrúcaní:

Prvá klapka filmu Pokoj v duši padla 2. augusta 2007, a posledná na konci septembra 2007. Na nakrúcaní sa podieľalo 65 členov štábu. V príbehu účinkovalo 32 hercov a 650 komparzistov. Nakrútilo sa 35-tisíc metrov materiálu na 35 mm filmový negatív. Väčšina filmu sa realizovala v obci Čierny Balog a jej blízkom okolí. Týždeň sa filmovalo v Bratislave.


Koproducent: Slovenská televízia
Film je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky
Medialni partneri: ECO INVEST, MEDIA PARTNER
Partneri: Barrandov Studio, Dolby digital, Kodak, UPP, AquaCity Poprad, Bystrouška, Panther Rental Prag, Konken Studios, Cinepost, Apple, Software Partner, Auto-Impex, Maya
Mediálni partneri:
TV Markíza, TV JOJ, Rádio Expres, denník Pravda, týždenníky Markíza, Žurnál, Život, Eurotelevízia, Kam do mesta, ISPA, Plazmamedia, Palace Cinemas, Cinemax, Zoznam.sk, SITA