Od stredy 15. augusta sa po desiatich dňoch nakrúcania na strednom Slovensku presúva do Bratislavy štáb pripravovaného slovenského filmu s pracovným názvom Pokoj v duši produkovaného Produkčným domom FORZA . V scenári filmu s podtitulom „súčasný príbeh o priateľstve a zrade“, pod ktorý sa podpísal český scenárista Jiří Křižan, sa totiž hlavný hrdina Tóno (Attila Mokos) rozhodne navštíviť svojho kamaráta Petra (Robert Więckiewicz) vo veľkomeste, kde Peter býva, aby ho požiadal o pomoc. V bratislavských lokáciách sa odohráva aj Petrov súkromný a pracovný život: scény s priateľkou, módnou návrhárkou Andreou (Slávka Heribanová Halčáková), alebo rokovanie s pracovným partnerom Budajom (Ľubo Roman).
Vzhľadom na náročnosť filmovania v hlavnom meste musela produkcia naplánovať aj paralelné nakrúcanie. A tak napríklad vo štvrtok môže bratislavčanov a turistov prekvapiť hlavný štáb s režisérom Vladom Balkom a kameramanom Martinom Štrbom priamo v historickom centre na Ventúrskej ulici, zatiaľ čo druhý štáb s kameramanom Petrom Kelíškom zrejme zaujme vodičov na moste Apollo, kde bude v zapadajúcom slnku zachytávať panorámu mesta. Návrat štábu do Čierneho Balogu je plánovaný na 20. augusta, kde sa bude nakrúcať až do konca septembra.
Pokoj v duši je súčasný príbeh o kamarátoch, ktorých priateľstvo pretrvalo od detstva do dnešných dní. Traja muži – štyridsiatnici – sa nachádzajú každý na svojej životnej križovatke, uvedomujúc si, že čelia vážnym životným výzvam. Tóno sa vracia z väzenia domov do rodnej dediny a zisťuje, že všetko je inak: s manželkou sa odcudzil, päťročného syna vlastne vôbec nepozná, nemôže si nájsť prácu, ale súčasne sa odmieta živiť tak ako pred tým. Rímsko – katolícky dekan Marek, ktorý zaskakuje v rodnej dedine za chorého farára, sa ocitá v kríze svojej viery. Úspešný podnikateľ Peter rieši ďalší zo svojich obchodov a je zase raz nútený odsunúť svoje súkromie na vedľajšiu koľaj. Marek aj Peter – verní priatelia z detstva – sa snažia Tónovi pri jeho návrate do normálneho života čo najviac pomôcť, majú však svoje vlastné trápenia a problémy a sami hľadajú cestu, ako sa vysporiadať s tým, že ich predstavy o živote narážajú na tvrdú realitu. Tóno sa cíti sám a zúfalo hľadá východisko.
Hlavné postavy stvárňujú slovenskí herci Attila Mokos, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Agi Gubíková, Slávka Heribanová Halčáková, český herec Jan Vondráček a poľská herecká hviezda Robert Więckiewicz.Vo vedľajších postavách sa diváci môžu tešiť napríklad na Jaromíra Hanzlíka, Vieru Topinkovú, Ľubomíra Pauloviča, Gejzu Benkö či Ľuba Romana. Do menších epizódnych postáv sa režisér rozhodol obsadiť ochotníkov z amatérskych divadiel v Brezne, Medzibrode a Ráztoke.
Autorom scenára je Jiří Křižan (*1941), ktorý sa podpísal pod scenáre k približne tridsiatim realizovaným filmom (Horký vzduch – 1965, Václav Gajer; Kaňon samé zlato – 1971, Zdeněk Sirový; Signum Laudis – 1980, Martin Hollý; Stíny horkého léta – 1982, František Vláčil; Iná láska – 1984, Dušan Trančík; Mŕtvi učia živých – 1983, Martin Hollý; Cesta na jihozápad – 1989, Zdeněk Sirový; Tichá bolesť – 1990, Martin Hollý; Je třeba zabít Sekala 1998, Vladimír Michálek).
Réžie filmu sa zhostil dokumentarista a televízny režisér Vladimír Balko (*1965), ktorý sa podieľal napríklad na cykloch dokumentov Fitfamília, Redline, Čas M či TUCET. Jeho dokumentárny film Hľadám opatrovateľku zn. Agent Orange získal v roku 2003 Cenu za najlepší dokumentárny program na 38. ročníku festivalu dokumentárnych filmov Academia film Olomouc.
Tvorivý tím dopĺňa slovenský kameraman, nositeľ dvoch Českých levov, Martin Štrba (*1961) (Neha – 1990, Martin Šulík; Všetko, čo mám rád – 1992, Martin Šulík; Na krásnom modrom Dunaji – 1993, Štefan Semjan; Záhrada – 1995, Martin Šulík; Je třeba zabít Sekala – 1998, Vladimír Michálek; Anděl Exit – 2000, Vladimír Michálek; Babí léto – 2001, Vladimír Michálek; Neverné hry – 2001, Michaela Pavlátová, Pravdivá história o Jurajovi Jánošíkovi – 2002, Agniezska Holland, Hezké chvilky bez záruky – 2003, Věra Chytilová a i.).