Helena Krajčiová bola na pľaci v mužskom obklopení

V čisto chlapskom kolektíve sa ocitla herečka Helena Krajčiová pri nakrúcaní nového slovenského filmu Pokoj v duši, ktorý vstúpi do našich kín už 29. januára.
Stvárňuje v ňom manželku hlavného hrdinu Tóna, Máriu, ktorá sa nevie dočkať návratu svojho manžela. Súčasne je jedinou ženskou postavou v celom filme. Ústrednými postavami sú totiž chlapi v podaní hercov Attilu Mokosa, Romana Luknára, poľskej hereckej hviezdy Roberta Więckiewicza a českého herca Jana Vondráčka.
Krajčiová si teda naozaj nemohla sťažovať na hereckých kolegov. A sama priznáva, že s nimi bola spokojná.
“Bolo to príjemné, všetci sú dobrí herci. Hrala som iba s chlapmi, ale v štábe bolo samozrejme plno žien, takže vládla rovnováha,” prezrádza Krajčiová s tým, že napriek množstvu mužských postáv a chlapských záležitostí ako pálenka či poľovačka, nie je film Pokoj v duši len pre pánske publikum.
“Ja až tak nerozdeľujem mužov a ženy. Nemyslím si, že sú medzi nami až také rozdiely, že by niečo zaujímalo len a len mužov a niečo zase naopak len a len ženy,” hovorí.


Koproducent: Slovenská televízia Film je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Medialni partneri: ECO INVEST, MEDIA PARTNER Partneri: Barrandov Studio, Dolby digital, Kodak, UPP, AquaCity Poprad, Bystrouška, Panther Rental Prag, Konken Studios, Cinepost, Apple, Software Partner, Auto-Impex, Maya Mediálni partneri: TV Markíza, TV JOJ, Rádio Expres, denník Pravda, týždenníky Markíza, Žurnál, Život, Eurotelevízia, Kam do mesta, ISPA, Plazmamedia, Palace Cinemas, Cinemax, Zoznam.sk, SITA