Pokoj v duši má za sebou už tisícu klapku

Koncom minulého týždňa padla tisíca klapka nakrúcania pripravovaného celovečerného hraného filmu s pracovným názvom Pokoj v duši produkovaného Produkčným domom Forza.

Jednotku a tri nuly napísali na klapku v dome Petrovej matky, kde práve prebiehal dialóg medzi filmovými milencami Slávkou Heribanovou Halčákovou a Robertom Więckiewiczom. Štáb a herci na okamih prerušili prácu, aby si pripili pohárikom sektu, no hneď po krátkom zapózovaní fotografovi pokračovali v nakrúcaní až do neskorých večerných hodín.

Počas prestávky si režisér Vlado Balko našiel čas, aby stručne zhodnotil doterajšie nakrúcanie: „Napriek tomu, že na prvé prečítanie vyzerá scenár Jiřího Křižana jednoducho, pretože sa príbeh odohráva z väčšej časti na jednom mieste – v dedine Čierny Hron a okolí – v skutočnosti ide o náročné nakrúcanie s množstvom komplikovaných scén, ktoré musia byť dôsledne pripravené.“ Režiséra Vladimíra Balka a kameramana Martina Štrbu ešte len čakajú ťažšie scény. Po skončení sezóny prevádzky na železničke v Čiernom Balogu produkcia pripravuje scény s parnou lokomotívou a množstvom komparzistov, chystajú sa tiež kaskadérske scény, nakrúcanie v rómskej osade, zábery snímané z vrtuľníka, či výstup na vrch Vepor. Druhý štáb má pred sebou niekoľkodňové náročné čakanie na pasúceho sa jeleňa.

Napriek tomu, že produkcii v ostatných dňoch prípravu aj samotné nakrúcanie komplikuje takmer nepretržitý dážď, zrejme sa práca na jesennej časti filmovania skončí v predstihu. Na otázku, na čo sa režisér najviac teší so smiechom odpovedal, že na ďalšiu tisícu klapku, ale už v inom storočí.