Soundtrack k filmu Pokoj v duši vychádza na CD

Symbolicky prvým titulom, ktorý vydavateľstvo Forza Music uvádza na trh v roku 2009 je soundtrack k debutovému filmu režiséra Vlada Balka, ktorý sa do slovenských kín dostáva 29. januára.

O filmovú hudbu (score) sa postaral renomovaný poľský skladateľ Michał Lorenc, ktorý má na svojom konte hudbu k viac ako stovke filmov poľskej, českej, slovenskej, ale aj britskej a americkej produkcie. V roku 1999 získal Českého leva za hudbu k filmu Je třeba zabít Sekala.

Titulnú skladbu skomponovala, otextovala a naspievala Jana Kirschner, pričom ide v jej prípade o prvú skladbu v slovenčine po viac ako piatich rokoch. Skladba Pokoj v duši mala svoju svetovú premiéru na vyhlasovaní cien Slávik 2008, v súčasnosti je najhranejšou skladbou v slovenských rádiách a jej videoklip len na populárnom serveri YouTube zaznamenal za necelé dva mesiace takmer 400 000 prístupov.

Soundtrack k filmu Pokoj v duši vychádza súčasne s premiérou filmu, ktorý do konca februára bude uvedený v 54 slovenských mestách. Obsahuje kompletnú filmovú hudbu Michała Lorenca ako aj skladbu Jany Kirschner v troch verziách (rádio, filmovo-titulková, demo). Pre priaznivcov pohyblivých obrázkov je ako bonus určený videoklip.